Nemzetisegi Önkorm.

Szolgáltatóház

Bodza és Szeder Családi Napközi

Egyesületünk tevékenysége:

Egyesületünk tevékenysége:

Az Összefogás Koroncóért Egyesület 2004. év óta működő pártoktól független civil szerveződés, mely a település fejlődésének érdekében felvállalta a gazdasági, kulturális, környezet és természetvédelmi, szociális kezdeményezések felkarolását, egyes programok önálló elindítását, megvalósítását. Kiemelt célként tűzte ki a településen élők közösségi összetartozásának erősítése érdekében kulturális szabadidőprogramok szervezését, lebonyolítását. Egyesületünket koroncói, budapesti, győri, téti, győrújbaráti tagok alkotják.

Az Egyesület saját szervezésű, elmúlt években megvalósult kulturális, szórakoztató és tudományos ismeretterjesztő programjai KORONCÓI ESTÉK címmel:

M. Egri Ildikó régész előadása, Nemere István író, Olafsson Placid atya, Hámor Vilmos újságíró előadása, Horváth Ferenc a Városi könyvtár munkatársának előadása, Zátonyi Szilárd úti filmes beszámolói, dr. Kovács Tibor tüdőgyógyász, dr. Mihály Sándor háziorvos, és dr. Mináry Péter állatorvos előadása, Havasréti Béla zoológus előadása, Pete Gábor és Horváth Attila Róbert csillagászok előadása, Turfáné Vince Anita grafológus és Koós András igazságügyi írásszakértő előadása. Az Akkordeon harmonika zenekar, Nyári Jenő bárzongorista koncertje, Johann Zsembery zongoraművész koncertje, Nosztalgia Obsitos Dalárda, Cserók Énekkar előadása. A verkli történetéről Mednyánszky István előadása, Fazekas Sándor gyökérszobrász, Szabadvári Antal, Tóth János népi iparművészek kiállítása. Bűnmegelőzés: Domonkos Szilveszter r.őrnagy előadása, Borosné Eszter életmód tanácsadó előadása, Nosztalgia duó zenekar, Horváth Gábor hadtörténész előadása, Czanik Csaba Árpád spirituális író előadása. A Koroncói Esték folytatásaként 2015.január 16.-án Horváth Gábor hadtörténész előadása hallgatható meg Don kanyar címmel.

Az Egyesület tagjai a település és környezetének megóvása érdekében minden évben szemétszedésben is részt vesznek, emellett szintén évente kiválasztják és díjazzák a település legszebb, leggondozottabb, legvirágosabb portáját.

Évente több alkalommal zenés, baráti összejövetelt tartanak a tagok és szimpatizánsok részvételével.

Pár éve a tagok egy könyvgyűjtési akció eredményeképpen 550 könyvvel gyarapították a helyi iskolai könyvtárat, továbbá évente könyvvel jutalmazzák a Koroncói Általános Iskola egy kiemelkedő teljesítményt nyújtó végzős diákját.

Jótékonysági koncertet szerveztek, a kolontári vörös iszap katasztrófa károsultjainak megsegítése céljából. A teljes bevételt átutalták a kolontári Önkormányzatnak.

Hagyományosan évente megszervezi és lebonyolítja a Május 1.-i Majálist, és közreműködik a Bodzafesztiválon.

Az Egyesület aktívan részt vesz a település életében, emellett jó kapcsolatot ápol a Koroncó Községi Önkormányzattal, a helyi civil szervezetekkel, a győri Galgóczi Erzsébet Városi könyvtárral, a József Attila Művelődési Házzal, az Akkordeon Harmonika zenekarral.

Az Összefogás Koroncóért Egyesület a következő években sem kíván eltérni az eddigi gyakorlattól, és minden tenni akaró jóérzésű embert vár soraiba.

Oldalainkat 7 vendég és 0 tag böngészi

Kisalföld Hírei

A hírcsatorna nem található.

Időjárás

Látogatók

1324865
Ma
Tegnap
Héten
Előző héten
Hónapban
Előző hónapban
Összesen
48
549
597
1320996
6655
19797
1324865

IP címed: 44.211.31.134
2024-07-16 04:15

A honlap átalakítás alatt áll!!